Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Mart 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarda son durum…

Yeni haftaya başlarken sınırlı da olsa yükselişini sürdüren altının gram fiyatı 1.128 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.850 liradan, Cumhuriyet altını ise 7.500 liradan satılıyor.

Haftayı Cuma günü %1.02 artışla 1.855$’dan tamamlayan altının ons fiyatı 1.856$’dan işlem görüyor.

Enflasyonla ilgili küresel endişeler varlık fiyatlarını etkilemeye devam ederken, büyük merkez bankalarının bu risklere nasıl tepki vereceğine ilişkin belirsizlikler fiyatlandırmayı zorlaştırıyor.

Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Salı ve Çarşamba günü Senato’da yapacağı açıklamalar ile Cuma günü açıklanacak ABD istihdam raporu verilerinin yatırımcıların ilgi odağında olduğunu bildirdi.

Fed’in önümüzdeki üç toplantıda toplam 75 baz puan faiz artırmasının beklendiğini söyleyen analistler, bugün ülkedeki reel efektif döviz kuru, avro bölgesindeki perakende satışlar ve ABD’deki fabrika siparişlerinin ABD’de takip edileceğine dikkat çekti. Bugün.

Analistler teknik açıdan altının onsu 1.810 doların destek, 1.860 dolar ve 1.880 doların direnç konumunda olduğunu söylediler.

ANLIK ÇEYREK ALTIN ​​FİYATLARI

Altın çeyrek 3 yıllık grafik

ALTIN ​​ÇEYREK

Çeyrek altın Takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak bilinir.

ÇEYREK ALTIN ​​KAÇ GRAM?

Altın ağırlığına göre değer kazanır. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altının ağırlığı 1,75 gramdır. Saf altının dörtte birinden küçük ağırlığı 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

ÇEYREK ALTIN ​​KULPLAR DAHA PAHALI MI?

Çeyrek altın hem ziynet eşyası, hem ziynet eşyası hem de yatırım aracı olarak kullanıldı. Hediye sayılan altın çeyrek paraların kulpları vardır. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altın kulpsuzdur. Gold Quarter’ın benzersiz altın içeriği kulplarına dahil değildir. Çeyreğin altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.