Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Ocak 2023 güncel altın kuru fiyatları – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Çeyrek altın fiyatlarında son durum…

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının peşinden 1.166 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.913 lira, Cumhuriyet altını da 7.750 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı dün yüzde 0,35 kıymet kazanarak günü 1.938 dolardan tamamlamasının peşinden, şu dakikalarda 1.928 dolardan işlem görüyor.

Analistler, dünya genelinde resesyon endişesinin güçlenmeye devam etmesinin risk iştahını negatif etkilediğini belirterek, ABD’de dün açıklanan Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin beklentileri geride bıraksa da 50 seviyesinin altında kalmış olarak daralmaya işaret ettiğini bildirdi.

ABD’de 3 aylık gömü bonosu ile 10 senelik tahvil faizi arasındaki fark 125 baz puana çıkarak ülkede resesyon endişelerinin güçlendiğine işaret etti.

Bugün Almanya’da açıklanacak Ifo iş dünyası itimat endeksinin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.920 doların destek, 1.950 ve 1.970 dolar direnç konumunda bulunduğunu söylemiş oldu.

Çeyrek altının 3 senelik grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en ufak üyesidir. Halk içinde ufak altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına gore kıymet kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm genişliğinde ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki özgü altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak vasıflandırılan çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının özgü altın içinde ne olduğu kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.