BOTAŞ’tan Kahramanmaraş’ta meydana gelen depreme ilişkin açıklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Boru Hatları ile Petrol Nakliyat AŞ (BOTAŞ), Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş ve bu iller Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, Islahiye, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa’nın Kahramanmaraş-Gaziantep doğal gaz iletim hattında meydana gelen hasardan sonra Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ilçelere doğalgaz akışının kesildiğini duyurdu.

BOTAŞ’tan yapılan açıklamada, BOTAŞ ekiplerinin saha kontrollerinin ardından hasarın meydana geldiği noktaları ve etki alanlarını belirledikleri kaydedildi.

Açıklamada, Kahramanmaraş -Gaziantep doğalgazında meydana gelen hasar nedeniyle Gaziantep, Hatay ve Kahramanmaraş illeri ile Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı, Islahiye, Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerine doğalgaz akışının kesildiği vurgulandı. gaz iletim hattı

“Kilis ilindeki doğalgaz hattı etkilendi ancak hat içindeki gazla arz edilmeye devam ediliyor. Bölgedeki doğalgaz dağıtım şirketleriyle gerekli koordinasyon kurularak CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) tedariğini yaparak gaz arzı yapılacak. ) ve LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ile hastane, fırın ve benzeri kritik tesislere gönderilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.