Borsa İstanbul günü yükselişle tamamladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın BIST 100 endeksi günü yüzde 1,36 değer kazanarak 7.671,05 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 102,75 puan artarken, toplam işlem hacmi 79,7 milyar lira oldu.

Bankacılık endeksi %1,27, holding endeksi ise %0,90 arttı.

Sektör endeksleri arasında en fazla değer kazanan endeks yüzde 2,92 ile iletişim olurken, en fazla azalış gösteren endeks ise yüzde 1,06 ile yatırım fonları oldu.

Öte yandan ABD tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) ekim ayında aylık bazda değişiklik göstermese de yıllık %3,2 ile piyasa beklentilerinin altında kaldı.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz oranlarını ne kadar süre yüksek tutacağına ilişkin şüphelerin devam ettiğini, ancak bankanın yumuşak iniş yapabileceği ve faiz artırımlarının sona ermiş olabileceği beklentilerinin bugün açıklanan enflasyon verileriyle güçlendiğini ifade etti. ülkede.

Yarın, yurt içi bütçe dengesi ve yurt dışı büyüme, Japonya’da sanayi üretimi, Çin’de sanayi üretimi, perakende satışlar, İngiltere’de enflasyon, üretici fiyat endeksi (ÜFE) ve ABD’de perakende satışlar başta olmak üzere yoğun bir veri gündemi yaşanacak. Analistlere göre İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışı da izlenecek.

Analistler, teknik olarak BIST 100 endeksinde 7.770 puanın direnç, 7.500 ve 7.420 seviyelerinin ise destek olduğunu kaydetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom