Borsa günün ilk yarısında yükseldi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa bakılırsa 71,72 puan kıymet kazanarak 5.562,06’ya çıktı. Toplam işlem hacmi 52,2 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 4,61 ve tüm ortaklık endeksi yüzde 1,06 kıymet kazanmıştır. Sektör endeksleri içinde en fazlaca kazandıran bankacılık, en fazlaca gerileyen ise yüzde 1,29 ile inşaat oldu.

Analistler, küresel piyasalarda para politikalarına ilişkin belirsizliklerin yatırımcıların odağındaki yerini koruduğunu belirterek, Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinin bankacılık hisseleri öncülüğünde pozitif ayrıştığını beyan etti.

Bu hafta yoğun makroekonomik veri takviminin piyasaların yönü üstünde etkili olmasının beklendiğini söyleyen analistler, öğleden sonrasında ABD’de öncü göstergeler endeksi ve Euro Bölgesi’nde tüketici itimat endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 5.700 puanın direnç, 5.400 ve 5.340 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu bildirdi.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.