Borsa günün ilk yarısında yükseldi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Borsa günün ilk yarısında yükseldi.

Günün ilk yarısında yükseliş eğiliminde hareket eden Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa nazaran 61,70 puan kıymet kazanarak 4.917,61’e çıktı.

Toplam işlem hacmi 40,9 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,10 kıymet kaybederken, tüm ortaklık endeksi yüzde 0,96 kıymet kazanmıştır.

Sektör endeksleri içinde en oldukça kazandıran yüzde 2,23 ile gayrimenkul yatırım ortaklığı, en oldukça gerileyen ise yüzde 0,84 ile sigorta oldu.

FED’İN 50 BAZ PUAN FAİZ ARTIŞINA GİTMESİ BEKLENİYOR

Analistler, Çin’in Covid-19 salgını kapsamında “sıfır olay” politikasını terk etmeye yönelik adımları ve ABD’de iş gücü piyasasının yavaşlama emareleri gösterdiğine işaret eden verilerle hisse piyasalarında toparlanma eğiliminin öne çıktığını söylemiş oldu.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek haftaki toplantısı öncesi yatırımcıların davranışlarında ölçülü duruşunu koruduğuna işaret eden analistler, halihazırda Banka’nın 50 baz puanlık faiz artırımı beklentilerinin enerjisini koruduğunu bildirdi.

Analistler, bugün ABD’de Üretici Fiyat Endeksi ve Michigan Üniversitesi tüketici itimat endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 4.850 ve 4.730 seviyelerinin destek, 4.970 puanın direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.