Borsa günün ilk yarısında geriledi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Borsa günün ilk yarısında geriledi.

Günün ilk yarısında dalgalı seyreden Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa nazaran 37,64 puan kıymet kaybederek 5.466,45’e indi. Toplam işlem hacmi 50,8 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,25 ve tüm ortaklık endeksi yüzde 0,92 kıymet yitirdi.

Sektör endeksleri içinde en oldukca kazandıran yüzde 5,41 ile yazışma, en oldukca gerileyen ise yüzde 3,64 ile spor oldu.

Analistler, Çin’in yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili kısıtlamaları kaldıracağı yönündeki haberlerin küresel hisse piyasalarında risk iştahını artırdığını belirterek, Borsa İstanbul’da ise kar satışlarının etkili bulunduğunu kaydetti.

Yatırımcıların Noel ve yılbaşı tatilini birleştirmesi ile hisse piyasalarında hafta süresince düşük hacimli ve dalgalı bir seyir izlenebileceğini ifade eden analistler, bugünün veri gündeminde ABD’de dış tecim dengesi ve toptan eşya stoklarının öne çıktığını bildirdi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 5.550 ve 5.600 seviyelerinin direnç, 5.400 puanın destek konumunda bulunduğunu söylemiş oldu.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.