Borsa günü düşüşle tamamladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Borsa günü düşüşle tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa gore 68,75 puan azalırken, toplam işlem hacmi 112,7 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 3,17 ve tüm ortaklık endeksi yüzde 1,38 kıymet yitirdi. Sektör endeksleri içinde en fazlaca kazandıran yüzde 1,71 ile ulaştırma, en fazlaca kaybettiren ise bankacılık oldu.

Analistler, açıklanan makroekonomik veriler ve şirket finansal neticeleri ile küresel piyasalarda karışık bir seyir izlendiğini açıkladı.

Yurt içinde ek olarak bilanço sezonunun da başlayacağını ifade eden analistler, yarın Japonya Merkez Bankası (BoJ) toplantı tutanakları, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantı tutanakları, TCMB’nin açıklayacağı senenin ilk enflasyon raporunun piyasaların odağında bulunacağını aktardı.

Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olacağını yurt haricinde ise ABD’de gelişme, dayanıklı mal siparişleri, ve yeni konut satışlarının öne çıkacağını dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 5.250 seviyesinin destek, 5.500 puanın direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

TCMB’nin geçen senenin son Enflasyon Raporu’nda, enflasyonun 2023 sonunda orta noktası yüzde 22,3 olmak suretiyle, yüzde 17,7 ile yüzde 26,9 aralığında gerçekleşeceği öngörülmüştü.


NTV’yi toplumsal medyadan takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom