Bir şirket daha halka arz oluyor

0


Albayrak Grubu şirketlerinden personel ve yolcu taşımacılığı, filo kiralama, gezi acentesi işletmeciliği, besin nakliye ve dağıtımı, personel destek hizmetleri benzer biçimde hizmetler elde eden Platform Gezim; 8-9 Aralık 2022 tarihinde halka arz ediliyor.

Firmanın halka arzı ile ilgili görüşlerini paylaşan Platform Gezim Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Albayrak, “Grup bünyemizde halka arz edilen üçüncü şirket olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Halka arzda yatırımcılardan gelecek olan taleplerin verdiği güç ve motivasyon ile günden güne büyüyen bir şirket olmaya devam edeceğiz” dedi.

Halka arza ilişkin şirketten meydana getirilen yazılı açıklamada, “Halka arz öncesinde ödenmiş sermayesi 220 milyon TL olan şirket payları hisse başına 9,10 TL’den halka arz edilecek. Halka arz işlemi, İnfo Yatırım aracılığı ile gerçekleştirilecek.  Halka arz, borsada satış yöntemiyle gerçekleşecek. Satışa sunulacak hisse miktarı ise 49.500.000 tane olup, 24.750.000 tane hisse ortak satışı, 24.750.000 tane hisse ise ana para artırımı suretiyle halka arz edilecektir. Platform Gezim’in halka arz kodu #PLTUR olurken Şirket’in paylarının işlem göreceği pazar BİST Yıldız Pazar olacaktır” bilgilerine yer verildi.

CANLI BORSA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN…

ŞİRKET, 3’ÜNCÜ HALKA ARZINI GERÇEKLEŞTİRİYOR

2012 senesinde Tümosan Motor ve Traktör, 2018 senesinde da Trabzon Liman İşletmeciliği ile daha evvelden 2 grup şirketi halka arz edilen Albayrak Grubu, Platform Gezim ile üçüncü halka arzını gerçekleştirecek.  Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.