Bir şirket brüt takasa alındı

0

içeriği özgün olarak tekrar yaz


İhlas Haber Ajansı’nın hissesine 26 Mayıs’ta seans sonuna kadar brüt tazminat uygulanacak.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, IHAAS.E hissesine 2023/04/28 (seans başlangıcı) ile 2023/05/26 (seans sonu) arasında brüt takas uygulanacaktır.

BİST’ten KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 28/04/2023 tarihli işlemlerden (seans başlangıcından) 26/26/2023 tarihli işlemlere brüt takas uygulanacaktır. 05/2023 (seans sonu) IHAAS.E başlıklı VBTS (açığa satış ve kredi yasağı hükmü) kapsamında önceki aşamalarda uygulanan ve tanımlanan tedbirler, brüt tazminat tedbiri döneminde de devam edecek.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, hisse senedinin işlem gördüğü piyasanın/platformun işlem kurallarından, piyasa değişiklikleri veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Bu nedenle, diğer yönetmelik veya kararlarla uygulanan uzlaştırma esaslarının geçerlilik süresi hariç, VBTS tedbirleri ölçüm süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Borsada ikinci bir duyuru yapılana kadar tüm hisse senetlerinde açığa satış işlemleri yasaktır.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.