Binance 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Kripto para borsası Binance’in ABD’deki yan kuruluşu Binance.US, iflas etmiş kripto para komisyonculuğu şirketi Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için 1,3 milyar dolarlık bir anlaşmadan çekildi.

Binance.US, ABD’deki “düşmanca ve belirsiz” düzenleyici ortamı gerekçe göstererek Voyager Digital varlıklarını satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti.

Açılan davada Voyager’ın avukatları, Binance.US tarafından iyi niyet göstergesi olarak ödenen 10 milyon dolarlık depozito ve Binance.US’un fesih ücreti ile ilgili şirketin tüm haklarını saklı tuttuğunu söylediler.

Bir Binance.US sözcüsü ayrıca, ABD’deki “düşmanca ve belirsiz” düzenleyici ortamın, tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir iş ortamına yol açtığını söyledi.

ABD merkezli kripto para aracı kurumu Voyager Digital, geçen yıl Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu.

Voyager Digital, geçen yıl Aralık ayında, müşterilerine ve diğer alacaklılara mümkün olan en kısa sürede en yüksek tutarı iade etmek için stratejik seçenekleri değerlendirdikten sonra varlıkları için en yüksek teklifi veren Binance.US’u seçtiğini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.