Biden’dan Cumhuriyetçilere: Onların kabusuyum – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Maryland eyaletinde uygulanan ekonomi politikalarına değinen Biden, son iki yılda uygulanan politikalar sayesinde ülke ekonomisinin geliştiğini ve bunun tüm kesimleri olumlu etkilediğini kaydetti.

Artan istihdam verilerine dikkat çeken Biden, her iki tarafın da onayıyla çıkarılan altyapı yasasının ülke ekonomisine de katkı sağladığını söyledi.

ABD yollarına kurulacak 500 bin elektrikli araç şarj istasyonunun çevreye fayda sağlayacağını ve karbon salınımını azaltacağını vurgulayan Biden, bu projeler sayesinde çok sayıda Amerikalı’nın istihdam edileceğini söyledi.

Yerli üretimi teşvik etmek için yasalar çıkardığını söyleyen Biden, ABD kaynaklı ürünlerin kullanılmasının ve ülke genelinde fabrikaların yeniden inşa edilmesinin önemini vurguladı.

“Borç limiti konusunda pazarlık yapmayacağım.” Ancak Biden, Cumhuriyetçilerin geçmiş ve şimdiki ekonomi politikalarını eleştirdi.

ABD’nin reçeteli ilaçlara dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla para ödediğini kaydeden Biden, Cumhuriyetçilerin Kongre’de Medicare (yoksullar için sağlık yardımları) ve Sosyal Güvenlik harcamalarını sınırlamak için harekete geçmesi halinde veto edeceğini vurguladı.

“Bu bir Cumhuriyetçinin rüyası. Ben onların kabusuyum.” Biden ifadesini kullanarak Kongre’deki Cumhuriyetçilerin önerilerini kabul etmeleri halinde 10 yıl içinde mevcut borca ​​3 trilyon daha ekleneceği görüşünü savundu.

Biden, Meclis Başkanı Kevin McCarthy ile yaptığı görüşmede ekonomi, istihdam yaratma ve maliyet düşürme gibi konularda karşılıklı önerilerini tartışmayı teklif ettiğini söyledi. Başkan Biden, vergiler ve harcamalara ilişkin detayları içeren yeni bütçe planını 9 Mart’ta açıklayacağını duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.