Bedelli askerlik ücretinde zamlı tutar belli oldu: 2023 bedelli askerlik ücreti ne kadar? – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

2023 yılı için bedelli askerlik tutarı, askerlik hizmetini tamamlamak isteyen kişiler tarafınca sorgulanıyor. Işgören ve emekli zammı sonrasında bedelli askerlik tutarına ne kadar zam yapıldığı merak ediliyor. Peki, bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

2023 BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasıyla piyasaya çıkan genelgeye gore bedelli askerlik ücretini belirleyen formülde yer edinen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 154’üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer edinen rakamlar ile ek gösterge ve kıdem aylığı gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı 0,388581 olarak belirlendi.

Böylece bedelli askerlik formülüne gore yeni hesaplamalar gerçekleşti.

Buna gore; 2023 yılı için bedelli askerlik ücreti Ocak ve Temmuz aylarını kapsayan dönemde 93 bin 258 lira olarak belirlendi.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Bedelli askerlik başvuruları hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üstünden gerçekleştirilebiliyor. Başvurusunu meydana getiren adaylar için ödeme süreci derhal başlıyor.

Müracaat şartlarını taşıyan yükümlüler ödemelerini, peşin olarak Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Defterdarlıklar yada Malmüdürlüklerine T.C. Kimlik Numarası beyan ederek yatırabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom