Baykar, deprem mağdurlarına 1000 konut bağışladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Milletimiz için #Konut seferberliğini başlatıyoruz. BAYKAR olarak, Türkiye’deki kardeşlerimizin kalıcı barınma ihtiyaçlarının çözümüne destek olmak için AFAD ile koordineli olarak 1000 konut bağışlıyoruz. Yaralarımızı tek yürek olarak saracağız.” o ifadeleri kullandı

Bayraktar, Kahramanmaraş’tan yaptığı video mesajında, “İki çok büyük deprem ve bir çok büyük afetle sarsıldık. Felaketin yaralarını sarmak için bütün milletimiz devletle omuz omuza seferber oldu, büyük bir gayret gösterdi. çabala ve yapmaya devam et.” dedi.

En büyük emeğini soğukta, karda, kışta molozların üzerinde yaşam mücadelesi veren isimsiz kahramanların gösterdiğine işaret eden Bayraktar, “Bu milletin evladı olarak hepsinden Allah razı olsun. Dileklerimi iletiyorum. Bundan böyle. Gelinen noktada en önemli ihtiyaçlarımızdan biri depremde evini kaybeden insanlarımız için yeni yaşam alanları ve konut alanlarının yapımı da yolda tabi ki bu süreçte inşallah Baykar Konteyner Kenti hayata geçiriyoruz. AFAD koordinasyonunda 2 bin kardeşimizi barındıracak, acil durumlarda geçici yaşam alanı olacak.” dedi.

BAYKAR GİBİ BİN KONUT BAĞIŞIYORUZ

Bayraktar, “Üstelik Baykar gibi bizler de çok daha önemli gördüğümüz mağdur kardeşlerimizin barınma ihtiyaçlarının kalıcı olarak karşılanması için 1000 konut bağışlıyoruz. İnanıyorum ki tüm milletimiz bu ihtiyacı karşılamak için üzerine düşeni yapacaktır ve yapacağız.” Tüm milletimizi ve tüm kurumlarımızı, “Afetzedelere yaşam umudu olacak konut için sizleri seferber olmaya davet ediyorum. Yaralarımızı tek yürek saracağız” değerlendirmesinde bulundu.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın depremden etkilenen bölgelerdeki barınma ihtiyaçları için #Konut seferberliği başlattık. 1000 konut bağışlıyoruz.” paylaştı.

Baykar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“BAYKAR olarak depremzedelerimizin kalıcı barınma ihtiyaçlarının çözümü için AFAD koordinasyonunda 1000 konut bağışlayarak konut #seferberliğini başlatıyoruz. Toplam yardım tutarımız 1 milyar 855 milyon TL’ye ulaştı. bölgeye bir sığınak, başta BAYKAR Konteyner Kent olmak üzere 2000 mağdur kardeşimizin yaşayabileceği bir yer. Hayat veriyoruz. Yaralarımızı birlikte sararak bu zor günleri birlikte aşacağız.”

DEPREM MAĞDURLARI İÇİN YAŞAYAN HAREKETLİLİK

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, daha önce deprem bölgesindeki bir şirket olarak bir yılda bin konut yapacaklarını söylemişti.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, “İş arkadaşlarıma sesleniyorum, Türkiye’nin dört bir yanındaki özel sektör firmaları ve kamu kurumlarıyla birlikte bölgenin konut sorununu birlikte çözelim ve bir kırsal başlatalım” dedi. kelimeleri kullanmıştı

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.