Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı bugün açılıyor – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

İstanbul’da ulaşımı kolaylaştıracak Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 2,5 yılda tamamlandı.

Saatte tek yönde 70 bin yolcuya hizmet verebilen metro hattı, Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Hattı ve Halkalı-İstanbul Metro Hattı’na entegre edilerek yolculuk sürelerini kısaltacak.

Yeni metro hattının açılışı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak.

TOPLAM 4 İSTASYON VAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılış öncesi metro hattındaki hazırlıkları inceledi. Metro hattı hakkında şu bilgileri verdi:

“İstanbul’da tamamladığımız ve insanımızın hizmetine sunduğumuz metro hattının uzunluğu; 318,3 kilometre metro hattı var. Devam eden projelerimiz tamamlandığında bu rakam 380,2 kilometreye çıkacak.

6.2 kilometre uzunluğundaki Başakşehir-Kayaşehir hattımızda; Onurkent, Şehir Hastanesi, Kayaşehir Toplu Konut ve Kayaşehir Meydan istasyonları olmak üzere toplam 4 istasyon bulunmaktadır.

Gayrettepe bağlantısının da biteceğini belirten Karaismailoğlu, “Loop olacak yani Yenikapı Hacıosman Metrosu, Metrobüs Zincirlikuyu Hattı ve bu hattı kullanan vatandaşlarımız oraya da entegre olacak.”

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Bugün Açılıyor - 2
Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı Çam İstasyonu ve Sakura Şehir Hastanesi

“EL ALIYORUZ”

İstanbul’daki yerel yönetimi eleştiren Karaismailoğlu, bakanlık olarak gereğini yaptığımız mesajını verdi.

“İstanbul’un toplam 1100 kilometre metroya ihtiyacı var. Yerel yönetim görevini yerine getirmezken, biz bir metro hattını 80 yılda bitirecek bir hızla ilerlerken, Bakanlık olarak sorumluluğu üstleniyor, metroyu tamamlıyoruz. İstanbul’un eksiklikleri”

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.