Bakanlık duyurdu: Öğrencilere yönelik ulaşım desteği başladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, destek programı ile ailesinden değişik bir ilde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerinin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek olacaklarını deklare etti.

Bakan Yanık, toplumsal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencileri için hayata geçirilen ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik destek programının ilk kere uygulanacağını belirtti.

300 MİLYON BÜTÇE

Destek programı ile toplumsal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan öğrencilerin eğitim süreçlerine katkıda bulunacaklarını belirten Bakan Yanık, ortalama 400 bin ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencinin yararlanabileceği destek programının ayrıntılarını deklare etti.

Bakan Yanık 300 milyon TL bütçe ayırdıklarını belirtirken “Öğrencilerimize 2023 yılı için vereceğimiz desteğin üst limit tutarı 750 TL. Bu destek programı ile öğrencilerimizin yılda iki kere gidiş-dönüş ulaşım giderleri karşılanacak. Söz mevzusu program ile ailesinden değişik bir ilde eğitim gören ilköğrenim, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerimizin şehirlerarası ulaşım giderlerine destek olacağız” dedi.

BAŞVURULAR SYDV’LERE YAPILABİLECEK

Bakan Yanık, söz mevzusu programa yapılacak başvuruların, talebe yada öğrencinin ailesi tarafınca öğrencilerin ailelerinin ikametgâh adresinde yer edinen ilgili Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılması icap ettiğini söylemiş oldu.

Bakan Yanık, şunları söylemiş oldu:

“Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri için tüm tedbirleri almaya devam ediyoruz. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir. Bu programımız ile öğrencilerimize ve ailelerine destek olmayı ve onlara katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.