Bakanlık: 10 ile 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen illere 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 116, Adana’da 100, Hatay’da 108, Gaziantep’te 53, Osmaniye’de 64, Malatya’da 62, Adıyaman’da 33, Diyarbakır’da 67, Şanlıurfa’da 65, 28 olduğu belirtildi. Kilis’e psikososyal destek personeli gönderildi.

“Mobil sosyal hizmetler merkezi tırımız Hatay’a, gezici sosyal hizmetler merkezi araçlarımız ise Kahramanmaraş, Osmaniye ve Malatya’ya taşındı.” “Aynı yardımın toplanıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için Malatya, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta 1’er, Gaziantep’te 2 ve Adıyaman’da 3 olmak üzere toplam 10 depo kuruldu.” ifadeler kullanıldı

“3 BİN BATTANİYE TESLİM EDİLDİ”

Açıklamada, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne 2 bin 209, Battalgazi Belediyesi’ne 643, Yazıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na 152 battaniye olmak üzere toplam 3 bin 4 battaniyenin bağışlanmak üzere aynı depodan teslim edildiği belirtildi. Malatya’da toplama alanlarında vatandaşlara dağıtılacak.

Öte yandan acil ihtiyaçlar için ilk etapta 10 ildeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 250 milyon TL nakdi yardım aktarıldı.

Afet bölgesine bağışta bulunmak isteyen vatandaşların, bağışlarını ikamet ettikleri ilçedeki Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları ile Kaymakamlıklara yapmaları gerektiğini vurgulayan, “Son kullanma tarihi geçmiş veya geçmek üzere olan malzemeler bağışlanmamalıdır. ikinci el malzeme bağışlanmamalı, öncelikli sayılacak bağışlar; eldiven, mont, çizme, bere, mont ve çocuk kışlık giysileri, katalitik soba borusu, tüp, şilte, battaniye, güç bankası, gıda kolileri (konserve), çocuk bezi , bebek maması, hijyenik ped, temizlik için hijyenik malzeme.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom