Bakan Varank, yeni yıla motosikletli kuryelerle girdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni yıla kuryelerle girdi.

Bakanlıktan meydana getirilen yazılı açıklamaya bakılırsa, Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yurt dışından almış olduğu yatırımla Türkiye’nin ilk Turcorn’ları içinde bulunan Getir’in kuryesi oldu.

Yeni yıla emek vererek giren motokuryelerin bir arada olduğu dağıtım merkezini ziyaret eden Varank, çalışmalara ilişkin data aldı. Çevrim içi sipariş uygulamasına kaydını yaptıran Varank, uygulamada kurye olarak göründü. İlk sipariş ise bir talebe yurdundan geldi.

Varank, sipariş sahibi öğrenciye TOGG’un seri üretim bandından indirilmesi anısına verilen tabloyu ve TÜBİTAK’ın bilimsel ve kültürel yayınlarının bulunmuş olduğu mecmua ve kitaplarından oluşan paketleri armağan etti.

Hemen sonra Getir’in Etlik’teki dağıtım merkezine geçen Varank’a, Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ile öteki yetkililer birlikte rol aldı.

Varank, burada yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti:

“Kolay iş değil. Bir kere hava soğuk. Arkadaşlarımızın ne kadar emek verdiğini görmüş olduk. Müşteriyi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Bu sebeple parasız verdik ürünleri. Patronla mutabık kaldık. Para almayacaktı. Hem de hediyeler götürdük. İlk teslimatımızda 5 yıldız verirler, iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Kurye arkadaşlarımız neler yaşıyorlar? Birazcık onlarla ilgili farkındalık olsun diye yılbaşı akşamını onlarla geçirelim, hatırlarını soralım istedik. Bizim açımızdan da değişik bir deneyim oldu.”

Bakan Varank, 2022’nin zor bir yıl bulunduğunu belirterek, “Pandemiden kurtulduk dediğimiz aniden Rusya-Ukrayna Savaşı ile süregelen dünyada bir enerji krizi baş gösterdi. Bunun ekonomik tesirleri tüm dünyayı sarsıyor. Biz bu alanda da gerek durağan(durgun) gelirli yurttaşlarımızın asgari ücretle ilgili atılması ihtiyaç duyulan adımlarda ya da enflasyonla mücadelede elimizden ne geliyorsa bunu şimdiye kadar vermeye çaba ettik. İnşallah 2023 senesinde de devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.