Bakan Nebati: Ulaştığımız başarıları katılımcılarla paylaştık

0


Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Avrupa Parlamentosu’nda “Küresel Belirsizlik Döneminde, Yeni Olanaklar ve Çözümler: Türkiye Iktisat Modeli” temalı panelde konuşma yapmış oldu. Bakan Nebati “Panelde, Modelimiz ile dünyada oldukça sıkıntılı geçen bir yılda ulaştığımız başarıları katılımcılarla paylaştık. Ek olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki tahıl koridoru girişiminin dünya besin arz güvenliğine sağlamış olduğu katkıyı vurguladık” dedi.

Bakan Nebati’nin açıklamaları şu şekilde:

Bugün, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda, birçok parlamenterin, AB Komisyonu yetkililerinin, akademisyenlerin, iş dünyası ve diplomatik çevrelerin katılımıyla gerçekleşen “Türkiye Iktisat Modeli” temalı panelde bir konuşma gerçekleştirdik.

Panelde, Modelimiz ile dünyada oldukça sıkıntılı geçen bir yılda ulaştığımız başarıları katılımcılarla paylaştık. Ek olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki tahıl koridoru girişiminin dünya besin arz güvenliğine sağlamış olduğu katkıyı vurguladık.

Ülkemize özgü dinamikleri gözeterek devreye aldığımız modelimizin, Avrupa Parlamentosu’nda bilgileri ile ele alınması, AB Komisyonu yetkilileri ve parlamenterler tarafınca yoğun ilgi görmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket