Bakan Kurum: TOKİ vade artışlarında yüzde 50 indirim yaptık

0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi Konuşma Salonu’nda gerçekleştirilecek “Gölbaşı TOKİ Kura Çekimi”ne katıldı. Bakan Kurum “TOKİ Başkanlığımızdan ev alan kardeşlerimiz bu haberi sabırsızlıkla bekliyor. TOKİ işyar maaş zammına bakılırsa artış yapıyordu. Bu yıl işyar maaş zammı yüzde 30 oldu. TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40’ta tuttuk. Vade artış oranında yüzde 50 indirim yapmış olduk. Vata

Milyonlarca TOKİ konutu sahibinin beklediği müjdeyi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum verdi. Bakan Kurum, TOKİ vade artış oranının yüzde 50 indirimli olarak yüzde 15,40 olarak gerçekleştiğini söylemiş oldu.

Bakan Kurum’un açıklamaları şu şekilde:

Sincan Saraycık’ta on binlerce yeni yuvamızı hemşerilerimize sunuyoruz. Başkentimizde seller yaşandı. Hasar gören Mamak, Haymana, Bala, Akyurt’ta seferberlik şuuruyla tüm ekiplerimiz sahadaydı. Süratli şekilde hasarlarını giderdik. Başkent millet bahçesini bitirdik. Ankara hipodromunu Ankaralıların hizmetine sunduk. Geçtiğimiz hafta Mamak’a gittik, yurttaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşadık. Burası Gölbaşı. 4 senelik sürede Gölbaşımıza temel atma ve açılış töreni sayımız 10’u geçti. Gölbaşı’nda millet bahçeleri yaparken öteki taraftan da vilayetler önünden başlayıp belediye önüne kadar 2,5 km hattı sahil kıyı düzenlemesi yaptık. Gölbaşı Millet Bahçesi’ni Mart ayında teslim ediyor, Gölbaşı’na Ankara’ya kazandırıyoruz.

Aden vatan emekle fedakarlıkla inşa edildi. Bu vatanın evlatları için 3 Kasım 2002’de AK Partimizin iktidara geliş süreciyle beraber yüzlerce ilke imza attık, yaratı ürettik. Bir asırda yapılacak yatırımları inançla 20 yıla yıla sığdırdık.

1 milyon 170 bin yeni konut, toplumsal donatı, yeni yuvaları inşa ettik, vatandaşlara verdik. Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal devlet uygulaması İlk Evim İlk İş Yerimi hayata geçirdik. Toplamda 1545 konutumuzu Gölbaşılı hak sahiplerine vermek için süreci başlatıyoruz. Ankara’da 13 bin konutun kurası çekildi. 

16 Ocak’ta orta gelirlilere yönelik konut kampanyası başlamış olacak. Fiyat artışı yapanları kampanyaya dahil etmeyeceğiz. Orta gelirli yurttaşlarımızın ev sahibi olmalıdır.

TOKİ VADE ARTIŞLARINA YÜZDE 50 İNDİRİM

TOKİ Başkanlığımızdan ev alan kardeşlerimiz bu haberi sabırsızlıkla bekliyor. TOKİ işyar maaş zammına bakılırsa artış yapıyordu. Bu yıl işyar maaş zammı yüzde 30 oldu. TOKİ vade artış oranını yüzde 15.40’ta tuttuk. Vade artış oranında yüzde 50 indirim yapmış olduk. Yurttaş iyi mi ödeyecek diye tezvirat yapanlar vardı. İşte görüyorsunuz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde toplumsal devlet anlayışının gereği olarak vatandaşlarımızı enflasyona karşı koruduk, kolladık.

Ankara’yı hiçbir vakit çaresizliğe, beceriksizliğin pençesine asla ve asla teslim etmedik, etmiyoruz, etmeyeceğiz. İnşallah burada konutlarımızı size süratli şekilde yapmak suretiyle teslimlerini yapacağız. Bundan büyük mutluluk ve onur bulunamaz. Bu hizmetleri halletmeye devam edeceğiz. Bu şehrin evladı olarak büyük bir Ankara hayalimiz var. Ankara için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. 2023 seçimlerinden sonrasında da azmimiz ve çabamızı milletimizin desteğiyle daha da artıracağız.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.