Bakan Kurum: Malatya Battalgazi’de ilk kazmayı vurduk – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Kurum Bakanı’nın paylaştığı videoda depreme dayanıklı konut için yapılan istişarelerden kanaat önderleri ve STK’ların görüşlerinin alındığı belirtildi.

Yeni yerleşim yerlerinde yapılan mikrobölgeleme ve arazi etüt çalışmalarının ardından konut yapımına uygun arazide çalışma başlatıldığı vurgulanan videoda, Malatya’da ilk kazının yapıldığı anlara da yer verildi. .

“BİR YIL İÇİNDE HIZLI TESLİMAT YAPARIZ”

Bu arada görüşlerine yer verilen TOKİ Teknik İşler Daire Başkanı Arif Güney Gültekin, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Malatya’da yeni yerleşim birimlerinin belirlendiğini söyledi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gültekin, “Etüdler yapıldı, planları yapıldı ve ilk hafriyatını yaptık. Deprem evleri yatay mimari toprak artı 3 veya toprak artı 4 olarak yapılacak. Teslim edeceğiz.” hızlı bir şekilde. bir yıl içinde.” açıklama yaptı

“11 ilde 244 bin konutun temeli atılacak”

Konuyla ilgili bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 11 ilde 11 farklı nazım plan hazırlandığı, TOKİ tarafından her ilin parseline göre özel konutların yapılacağı belirtildi.

Yeni yapılacak konutların altına dükkan konulmayacağı bilgisinin yer aldığı açıklamada, “Bugün itibarıyla 21 bin 244 konutun inşaatına başlandı. 11 ilde 244 bin konutun temeli atılacak. 2 ay içinde merkezlerde, rezerv alanlarda ve köylerde eş zamanlı olarak inşaat süreçleri yürütülecek” dedi. ifade kullanıldı

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.