Bakan Işıkhan: Memura zam çalışmaları sürüyor

0


Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı Vedat Işıkhan, memurlarla ilgili şunları söyledi:

Gözler, memur maaşlarına zam için TBMM’de çıkarılacak yönetmeliğe çevrilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işıkhan, “Çok zaman harcıyoruz. Kimse mağdur olmasın diye çok kapsamlı değerlendiriliyor. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önceliğimiz refahı ve yaşam kalitesini artırmak” diyen Işıkhan, şöyle konuştu:

RESMİ MAAŞ ARTIŞI

“Çok çalışmak gerekiyor. Başkan’ın dediği gibi, Parlamento tatile girmeden önce. Dikkate alınması gereken bazı değişkenler de vardır. Çok kapsamlı olarak kabul edilir. Kimsenin mağdur olmaması için çalışanlarımızın refahını artırmak bizim için önemlidir. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışma hayatının bir boyutu yoktur. Asgari ücret yaptık. İşverenlerimizi ve çalışanlarımızı mutlu etmeye çalıştık. Refah ve yaşam kalitesini artırmak, enflasyonu ezmemek önceliğimiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YETKİLİLERİMİZE VE EMEKLİLERİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memur maaşlarına zam sürecini başlatıyoruz. 5 Temmuz Çarşamba günü 6 aylık enflasyon oranlarımız netleşecek. Enflasyon oranları belli olunca biz de verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.” Memur ve emeklilerimizin dikkatine.Tatilden önce meclis onayı gerektiren tüm konuları arz edeceğiz” dedi.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom