Bakan Bilgin: EYT Mart ayında neticelenir

0


Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alim “(EYT’lilere ilişkin) Mart ayında neticelenir diye düşünüyorum” dedi.

Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)’ düzenlemesine ilişkin, “Milletvekillerimiz mevzuyu tartışıyor. Onlar Meclis’e götürecek. Meclis’in iradesinde, bizlerden top çıktı” dedi.

Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin EYT düzenlemesiyle ilgili sorularını yanıtladı. Bakan Alim, kanun teklifinin Meclis gündemine ne vakit geleceğiyle ilgili, “Gruptaki milletvekillerimiz mevzuyu tartışıyor. Onlar Meclis’e götürecek, biz değil. Meclis’in iradesinde, bizlerden top çıktı. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz takip etmiyoruz. Biz Meclis’te milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, orası değerlendiriyor, artık incelenir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Bakan Alim, Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin mevzuya destek verdiğini belirterek, “Bilhassa kıdem tazminatıyla ilgili karşılaşılabilecek problemi çözdü. Hususi bir paket hazırladı. Dolayısıyla mesele yok” diye konuştu.

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise EYT mevzusuna ilişkin, “Gömü’den de çıktı. Biz her an her şeye hazırız” dedi.

AKBAŞOĞLU: MAAŞLARINI MART AYINDA YATIRILACAK

EYT’lilere ilişkin olarak AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu dün izahat yapmıştı. Akbaşoğlu “EYT en geç haftaya Meclis’e sunmayı planlıyoruz, maaşlar en geç Mart ayında yatırılacak. Bu mevzuda en küçük bir tereddüt söz mevzusu değil” dedi.

Akbaşoğlu “EYT ile ilgili Emek harcama Bakanlığımız teknik emek harcamayı tamamlamış oldu. 2022 yılı içinde çeşitli EYT platformları meselelerini anlattılar. Ayrı ayrı toplantılar yaptık. Kati olarak çözümleyeceğimizi ifade etmiştik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Eylül 1999’dan ilkin hukuki statü her neyse onun aynen devam ettirileceğine yönelik ve ortalama 23 yıl sürmüş olan bu durumun AK Parti ve Cumhur İttifakı iradesiyle bizlere talimatlandırmasıyla çözüme kavuşturacağız. Bunu en geç haftaya Meclis’e sunacağız. En geç Mart ayında tüm EYT’li kardeşlerimiz maaşlarını alabilecekler” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom