Antalya’da 2023’te rekor turist bekleniyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Antalya, turizmde 2023’te rekor hedefliyor.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya turizminde 2023 yılı için rekor beklentisi içeren hedefler ortaya koyduklarını söylemiş oldu.

Gezim sektörüyle devamlı bir araya gelmiş olarak hazırlıklara ilişkin değerlendirmeler yaptıklarını özetleyen Vali Yazıcı, “2023 beklentilerimiz iyi; hem tur firmaları hem otelcilerimiz hem de tayyare firmalarıyla meydana getirilen görüşmelerde başta Avrupa’dan erken rezervasyonlar şu anda başladı. Sayın bakanımızın da açıklamış olduğu şeklinde 2023’te, 2019’u geçeceğimizi değerlendiriyoruz. Biz pik yıl olan 2019’u, 2023’te kolaylıkla geçebileceğimizi değerlendiriyoruz. Şu an onun göstergeleri çalışmaya başladı” diye konuştu.

‘ÇOK İYİ BİR 2023 BEKLİYORUZ’

2023 yılına yönelik rezervasyonların başladığını ve iyi gittiğini kaydeden Vali Yazıcı, “Tayyare firmaları buna nazaran kendini ayarlamaya çalışıyor. Tur firmalarına yoğun müracaat var. Otellerimizde keza durum aynı. İnşallah dünyada büyük bir anormallik eğer olmazsa biz oldukca iyi bir 2023 bekliyoruz. Tur firmaları şimdiden sürem satışlarına başladı. Şimdiden sezonu doldurmaya başladıklarını ifade ediyorlar” dedi.

Alanya, Manavgat ve Kemer’deki otellerin, Belek ve Kundu’daki birçok otel şeklinde kışı açık geçirmesini arzu ettiklerini de belirten Yazıcı, “Fakat bu derhal olacak şey değil. Bu yıl 20 gün uzamış, gelecek yıllarda sıhhat ve spor turizmini öncelikliyoruz. Başta Kültür ve Gezim Bakanlığı’mız olmak suretiyle tüm kurum ve kuruluşlarımızla çaba içerisindeyiz. Aralıktan nisana kadar olan bölümde başta sıhhat ve spor turizmi olmak suretiyle çeşitli aktivitelerle otellerimizin doluluk oranını artırmayı ve kapanan otel sayısını azaltmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.