Altın yeniden rekor kırdı | Altın Haberleri

0


Altın fiyatları her geçen gün yeni rekorlar kırıyor. Ons altında önemli bir hareketlenme görülmese de gram altın, kur oynaklığı nedeniyle her geçen gün yeni bir zirve kırmaya devam ediyor.

Altın fiyatları oynaklığını sürdürüyor. Ülkede gram başına altın fiyatları rekor rekor kırıyor.

Küresel piyasalarda ABD ve AB’nin enflasyon endişeleri ile faiz artırımlarının devamı yönünde karar alınması beklenirken, dolar güç kazanıyor. Güçlenen dolar karşısında altının onsu değer kaybederken, iç piyasadaki kur oynaklığı nedeniyle gram altın güçlenmeye devam ediyor.

ONS ALTIN ​​İZLEME YATAY

Ons altın güne 1963 dolardan başladı. Gün boyunca en düşük 1962 dolardı ve en yüksek 1966 dolardı. Şu anda altının onsu 1961 dolardan işlem görüyor.

GRAM ALTIN ​​REKORU KIRDI

Gram altın ise dolardaki yükselişin de etkisiyle rekor serisine bir yenisini ekledi. Altının gramı güne 1361 liradan başladı. Gün içinde en az 1360 lira, en fazla 1462 lira gördü. Şu anda altının gramı 1461 liradan el değiştiriyor.

SON 1 YILDA YÜZDE 42 ARTTI

Geçen ayın yükseliş grafiğine bakıldığında 8 Mayıs 2023’te altının gramı 1267 liradan kapandı. Bugün bin 410 liraya yükseldi, aradaki fark yüzde 11’lik bir artışı temsil ediyor. Geçen yıl yaklaşık %42’lik bir artış oldu. Burak TAŞCI – Hurriyet.com.tretiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom