ABD’de bankalara ‘kripto’ uyarısı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

ABD’de bankacılık düzenleme kuruluşları, kripto varlıklarla ilgili riskler mevzusunda dikkatli olunması için bankalara uyarıda bulunmuş oldu.

ABD Merkez Bankası (Fed), ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Paranın Kontrolü Ofisi (OCC), kripto varlıkların risklerine ilişkin ortak izahat yapmış oldu.

“BANKALAR RİSKLERİN FARKINDA OLMALI”

Açıklamada, kripto varlık sektöründeki mühim dalgalanmalar ve güvenlik açıklarının ortaya çıkmasının geçen yıla damga vurmuş olduğu anımsatıldı.

Söz mevzusu olayların kripto varlıklarla ilişkili bir takım mühim riski gösterdiği belirtilen açıklamada, bankaların dolandırıcılık ve yasal belirsizlikler benzer biçimde kripto paralarla ilişkili temel risklerin bilincinde olması gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, düzenleme kurumlarının kripto varlıklarla ilgili faaliyetlere yoğunlaşan yada kripto varlık sektörüne yoğun bir halde maruz kalan banka iş modelleriyle ilgili mühim güvenlik endişeleri olduğu aktarıldı.

Ortak açıklamada, kripto varlıklarının halka açık yada merkezi olmayan bir ağda ihraç edilmesinin yada tutulmasının güvenli bankacılık uygulamalarıyla çelişebileceği ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.