ABD Hazine Bakanı Yellen: Hindistan vazgeçilmez bir ortak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Indianexpress’in haberine göre, geçen haftaki Çin ziyaretinin ardından rotasını Hindistan’a çeviren Yellen, G20 Hazine ve Maliye bakanları toplantısına katılmak üzere Gujarat eyaletine gitti.

Toplantı öncesinde basın açıklamaları yapan Yellen, ABD’nin yakın ilişki içinde olduğu ülkeler arasında tedarik zincirleri kurmak olarak tanımlanan “dostane iksa” politikası kapsamında Hindistan’ı “vazgeçilmez bir ortak” olarak gördüğünü söyledi.

Yellen, “dost ülkelerden tedarik” politikasında özel sektörün önemli rol oynadığını belirterek, “Hindistan’ı üreten ve ABD’ye ihracat yapan bir yer olarak gören” şirketlerin yatırımlarının arttığının altını çizdi.

Yellen, “ABD, Hindistan’ın en büyük ihracat pazarı ve ikili ticaretimiz geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bunun büyümesini görmek istiyoruz” dedi. dedi.

Hazine Bakanı Yellen, Rusya’nın Ukrayna’daki savaş nedeniyle uluslararası yaptırımlardan kaçmasını önleme mücadelesinin bu yıl “önemli bir odak noktası” olduğunu vurguladı.

Geçen hafta Çin’e yaptığı ziyareti “daha güçlü ve verimli iletişim kanalları sağlamak ve ilişkileri daha sağlam temellere oturtmak” yolunda bir adım olarak gördüğünü söyleyen Yellen, dünyanın en büyük iki ekonomisi olarak Çin ve ABD’nin işbirliği yapması gerektiğini söyledi. ortak kaygıları.

Yellen’in Hindistan’dan sonra Vietnam’ı ziyaret etmesi bekleniyor.

NTV uygulamasını indir, gelişmelerden haberdar ol

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom