4 hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

0


Creditwest Faktoring, Edip Gayrimenkul, Hedef Holding ve Lider Turizm hisseleri 11 Mayıs’taki seans sonuna kadar açığa satış ve borç verme işlemlerine konu olmayacak.

Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Creditwest Faktoring, Edip Gayrimenkul, Hedef Holding ve Lider Turizm hisseleri 12/04/2023 (seans başlangıcından) 11 /05/ tarihine kadar açığa satışa ve kredi işlemlerine konu edilmeyecektir. 2023 (oturum sonu). .

BİST’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında, CRDFA.E, EDIP.E, HEDEF.E ve LIDER.E’nin faaliyetlerinden kaynaklanan payları, 12/04/2023 (seans başlangıcından) 05/11/2023 tarihli işlemlere.Seans sonuna kadar açığa satış ve kredi işlemlerine tabi olmayacaksınız.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, hisse senedinin işlem gördüğü piyasanın/platformun işlem kurallarından, piyasa değişiklikleri veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Bu nedenle, diğer yönetmelik veya kararlarla uygulanan uzlaştırma esaslarının geçerlilik süresi hariç, VBTS tedbirleri ölçüm süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Borsada ikinci bir duyuru yapılana kadar tüm hisse senetlerinde açığa satış işlemleri yasaktır.etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.