3 şirketin hissesine brüt takas uygulaması

0

(*3*)

Bosch Fren, Oncosem Onkoloji ve SDT Uzay paylarında 17 Şubat seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

Borsa İstanbul’dan KAP’a meydana getirilen açıklamada şu bilgiler verildi:

“Ana para Piyasası Kurulu sonucu uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında BFREN.E, ONCSM.E ve SDTTR.E paylarında 19/01/2023 tarihindeki işlemlerden (seans başından) 17/02/2023 tarihindeki işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulanmış olduğu süre süresince devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem görmüş olduğu pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi yada öteki nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna nazaran VBTS tedbirleri öteki düzenlemeler yada kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak önlem süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

 

SPK’nın 11/02/2021 tarihindeki sonucu uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi haricinde kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”Etiketler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.