2023 yılında akıllı telefon pazarını şekillendirecek mobil görüntüleme trendleri – Son Dakika Teknoloji Haberleri

0

Düşük ışık koşullarında çekim yaparken görüntü işleme artık önemli bir faktör haline geliyor. Mevcut algoritmalar yalnızca kaliteli görüntü işleme sonrası sağlamakla kalmaz, aynı zamanda görüntü elde etme ve sahne analizi için yeni olanaklar sunar. Algoritmalar ve kamera arkası hesaplamalı fotoğrafçılık ile nispeten küçük sensörler ve cam elemanların üstesinden gelinebilir. Manzara algılama ve özellikle gürültü azaltma, muhteşem gece fotoğrafları çekmek isteyen kullanıcılara fayda sağlayan iki önemli özellik olarak öne çıkıyor. Örneğin, görüntü tonlarını daha da optimize etmek için güncellenmiş bir HDR algoritması vivo’nun amiral gemisi modellerine entegre edilmiştir. Görüntülemedeki en son gelişme olarak, günümüzün en iyi modelleri, düşük ışık koşullarında çekim sonuçlarını büyük ölçüde iyileştiren daha güçlü algoritmaları çalıştırma yeteneği ile yüksek enerji verimliliğini birleştiren özel çipler kullanıyor.

SANATSAL GÖRÜNTÜ TASARIMI

Portre çekimleri, sadece bir fotoğraf olmanın ötesinde, gelecekte hatırlanacak duygusal hatıralar olarak her zaman değerli olacaktır. Bu noktada mobil görüntüleme cihazlarının gerçekten fark yarattığı alanın portre fotoğrafçılığı olduğu söylenebilir. İnsanlar artık kristal netliğinde görüntüler ve en iyi sanatsal becerilerini ortaya çıkarmalarına, hatıra olarak saklayabilecekleri veya sosyal medyada paylaşabilecekleri mükemmel portreler çekmelerine yardımcı olan cihazlar istiyor. vivo ve ZEISS burada da önemli başarılar elde etti. Örneğin fotoğraflarda kontrolsüz bir şekilde göründüğünde genellikle istenmeyen bir durum olan mercek parlaması, aslında bazı durumlarda fotoğrafa tamamen artistik bir hava katabiliyor. Özel bir mod, durağan görüntülerde insanların genellikle birçok klasik filmde gördüğü belirgin bir mercek parlaması efekti yaratabilir. Bu etki, çerçevede veya arka planda güçlü bir ışık kaynağı olduğunda belirgin bir şekilde görülebilir.

DAHA GERÇEK VE DAHA DOĞAL FOTOĞRAFLAR

Vivo ve ZEISS’a göre profesyonel görüntüleme söz konusu olduğunda, klasik 50 mm fotoğraf lensi göz ardı edilmemelidir. 50 mm lensin görüş alanı insan gözünün görüş alanına yakın olduğu için bu lens doğal görünümlü portreler çekmenizi sağlar. Bu lens aynı zamanda konunuzu 1 ila 2 metre gibi makul bir mesafeden çekmenizi sağlar. Bu nedenle, kamera kendilerine çok yakın getirilmediği için insanlar gergin hissetmezler, daha doğal ve rahat hareket edebilir ve görünebilirler. Ayrıca, doğru diyaframa sahip 50 mm lens, çoğu lensin zayıf noktası olan düşük ışık koşullarında bile mükemmel kalite sağlayabilir.

Vivo akıllı telefonların ekranları, kamera sensörleri ile birlikte, tüketicilerin kameraların çekebileceği yüksek kaliteli görüntü ve videoları tam olarak görebilmeleri için çok sayıda kalibrasyon işleminden geçiyor. Böylece kullanıcılar, lensin çektiği fotoğrafları ekranda gerçek renkleriyle görüntüleyebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.