100 bin TL nakdi destek ne zaman ödenecek, kimlere verilecek? (Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına nakdi destek) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yapılan kabine toplantısı ile depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına 100 bin TL destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından 100 bin TL’lik desteğin ne zaman ve kime verileceği merak konusu oldu. Detaylar burada…

100 BİN TL NAKİT YARDIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş deprem gündemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından atılacak adımları açıkladı.

Depremzedelere taşınma ve kira desteği sağlayacaklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: “Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakit yardımda bulunuyoruz.” dedi.

Ödemelerin tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

100.000 TL NAKİT DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) genel merkezinde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı açıklamada, “Yaşanamayacak durumda olan aile başına 15 bin TL, taşınmak için 2-5 bin TL, aile başına 10 bin TL nakdi yardımda bulunacağımızı duyurdum. Bu kişilerin yakınlarına 100 bin TL nakdi yardımda bulunuyoruz. Acil ihtiyaçları için depremde hayatını kaybedenler” açıklamalarında bulundu.

Buna göre; Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına 100 bin lira nakdi destek ödemesi yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.