0.69 faizli konut kredisi bugün verilecek: Nasıl alınır, şartlar neler? (Orta gelirliye düşük faizli konut kredisi kampanyası) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

0

0.69 konut kredisi için temel şartlar şu şekilde olacak;

– Türkiye Cumhuriyeti 18 yaş ve üzeri, Program kapsamında katkı payları ve esnek ödeme uygulamasından İstanbul 1. bölge, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Muğla 2. bölge ve bunların dışındaki diğer 3. bölge gibi iller bölge gerçek kişiler yararlanabilir.

– Bu karar kapsamında katkı paylarından ve esnek ödeme uygulamasından yararlanabilmek için konut finansmanı başvurusunda bulunan kişilerin bankacılık mevzuatı ve uygulamaları çerçevesinde yeterli ödeme gücüne sahip olması gerekecek, bu değerlendirme bankalar tarafından yapılacaktır.

– İkamet tezkeresi sahipleri, eşleri veya 18 yaşından küçük çocukları bu karar veya esnek ödeme uygulaması kapsamında katkı payı alamayacak.

– Program katkı paylarından ve esnek ödeme planından yararlanabilmek için, başvuru sahiplerinin konut finansmanı başvuru tarihinden itibaren (bu tarih dahil) son 1 yıl içinde yurt içinde en az 270 gün SGK primi ödemiş olmaları gerekmektedir.

– Bu karar kapsamında, üçüncü bölge için casa lire finansmanı için katkılardan yararlanmak üzere bankalara başvuranların azami net aile geliri. Azami net hane geliri için konut/konut projesinin bulunduğu bölge esas alınacaktır.

– Karar kapsamındaki krediler azami 15 yıl vade ile kullanılacaktır.Esnek ödeme başvurusunda vade 15 yılı geçmeyecek ve banka ile başvuru sahibi arasındaki anlaşma ile belirlenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.